PREP MOVEMENT FOR SPORTS

funkcni-dynamicky-strecink

Tento workshop je ucelenou a inovovanou kombinací starších kurzů „Funkční dynamický strečink“ a „ Roller Ball Mobility“. Tedy celý tento workshop je zaměřený na cílenou specifickou přípravu na možné sportovní silové a kondiční tréninky. Tedy Vás naučíme, jak se efektivně zahřát a pohybově připravit na možné druhy tréninků tak, abyste se nezranili a Váš výkon se navíc zlepšil.

Dynamický strečink se využívá k cíli protáhnout a zahřát svaly v pohybu před určitým sportem či tréninkem. Dynamické rozcvičení se dle vědeckých studií jeví jako mnohem efektivnější cesta k prevenci zranění, lepší pohyblivosti, zlepšení stability a tedy umožnění následného kvalitního výkonu. V prep movement využíváme přesné využití pohybů a cvičení, které se přesně hodí ke specifickým sportům a činnostem. Pracujeme zlepšení rovnováhy, stability, mobility či reakční rychlosti. Dynamický strečink/ warm up učí, jakwarmop efektivně připravit své tělo na specifickou fyzickou aktivitu a zároveň zlepšit sílu, stabilitu, rychlost, hbitost.

Prep movement / dynamic warm up workshop je přizpůsoben konkrétním sportům a je je zaměřen tak, že všechny cviky mají i svá určitá přímá doporučení k jednotlivým sportům a cílenému použití. Tímto jste následně schopni vypracovat skutečně cílený individuální plán. Jde tedy o pohyby, které připravují na konkrétní sportovní činnosti v daném sportu či zátěži.

Součástí pohybové přípravy na hlavní část tréninku je také práce s myofasciálními pomůckami jako jsou pěnové válce a míčky. Následkem častého zatěžování a především přetěžování se vaše svaly zkracují, hromadí se odpadní látky, zhoršuje se krevní oběh, zvyšuje se nevhodné napětí a spasmy a tím ohrožují vaše motorické schopnosti a zdraví jump-squatpohybového aparátu. Techniky s pěnovým válcem a míčky se řadí do oblasti nazvanou myofasciální uvolnění. My si nebudeme ukazovat jen jednotlivé klasické formy použití másáže s pěnovým válcem, ale i souvislé mobilizační techniky v různých tělesných segmentech, vše v kombinaci s prvky dynamického strečinku.
Celá ucelená kombinace práce s válci a míčky společně s dynamický strečinkem spojuje efektivní celek pro skvělou přípravu na silový a kondiční trénink. Tak aby se maximálně zlepšil výkon a především, aby se zabránilo zranění, bolestem a horšího zotavení. To vše si ukážeme a naučíme pro všechny možné specifické sporty a použití.

 

Datum: 11.11.2017

Čas: 9:00 – 18:00

Místo: Core gym Praha ( www.core-gym.cz ) 

Cena: 2200kč

Lektor: Martin Snášel

Cena zahrnuje:

Manuál

Certifikát

Podrobný praktický nácvik a teoretické informace

Přihlášky posílejte na náš email: info@coretraining.cz nejpozději týden před datem semináře

Do přihlášky napište jméno kurzu, jméno a přijmení, adresu a tel..

Přihlášovací formulář na kurz: 

PREP MOVEMENT FOR SPORTS

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Vaše adresa (ulice, město, PSČ, stát)

Další poznámky