Komplexní funkční diagnostika

Komplexní diagnostika pohybového aparátu slouží jako základ jak následného tréninku, ať je trénink jakkoliv zaměřen, tak schopnosti napravit jakýkoliv pohybový problém. Její výhody jsou nespornéIMG_2243 nejen v odhalení svalových dysbalancí či dysfunkcí, ale i možných bolestí či motorických problémů, které nám poskytnou důležité informace pro sestavení cvičebního a nápravného plánu a určí nám strategii, jak máme dále postupovat. Vše slouží jak jako prevence možného zranění či zdravotních problémů, tak zlepšení efektivity a zjištění příčiny problému a přesného nastavení samotného nápravného tréninku a dosažení kýžených výsledků.

Co si odnesete?

Odnesete si přehledný výstup, v jakém stavu je Váš pohybový aparát. Zjistíte, jaké máte na těle pohybové problémy a dysfunkce, které jsou třeba odstranit.  Pojmenujeme příčiny 9Vašich problémů, s kterými k nám přijdete či zjistíme problémy, o kterých zatím ani sami nevíte. Diagnostika pohybového aparátu a funkční testy pohybu jsou také neoddělitelných základním kamenem pro následný osobní nápravně- pohybový či sportovní silově-kondiční trénink. Na základě daných údajů můžeme maximálně redukovat možná zbytečná zranění, kterým můžeme předcházet a navíc můžeme také zlepšit výkon a sílu v rámci přenastavení tréninku.

Jak vyšetření probíhá:

Celé vyšetření / diagnostika trvá zhruba 60-90min. Samotné vyšetření probíhá převážně ve spodním prádle jak ve statických, tak dynamických pozicích. V případě vstupního dotazníku jsou pro nás důležité všechny důležité informace o Vašem zdravotním stavu. Máte-li zdravotní dokumentaci, vezměte ji sebou.

diagnostika1Obsah funkční diagnostiky pohybového aparátu:

-Vstupní anamnéza (Rozhovor)

-Vyšetření statické (Aspekce; palpace). Celkové vyšetření a posouzení držení těla a jednotlivých segmentů a hledání možných souvislostí.

-Posouzení aktivního a pasivního pohybového rozsahu.

– Funkční testy pohybu – základních pohybových vzorů

-Svalové testy ; testy svalových zkrácení/ stažení a svalové síly

– Testy hypermobility

– Testy funkce hlubokého stabilizačního systému a síly a koaktivace celého stabilizačního systému

– Testy na zjištění možnosti bolesti v rámci možného problému

Po celé KOMPLEXNÍ FUNKČNÍ DIAGNOSTICE budete ihned informování o celém výsledku, souvislostech, co dělat či nedělat, jakým způsobem máte postupovat. Následuje vypracování nápravně silově-pohybového plánu dle našeho konceptu, který má daný stav pohybového aparátu zlepšit/napravit. Ten Vám pošleme na Váš email či10 předáme osobně dle dohody.

Další postup se dohaduje a nastavuje jak dle možností, tak dle potíží, potřeb a cílů jednotlivce, vždycky však klademe důraz na co nejlepší výsledek, který je prioritou.

Cena: 1200kč (V případě návazného tréninku / V ceně je zaslání informací na email)

Cena: 1800kč (Bez návazného tréninku a se zasláním podrobných informací a postupu na email)

Kontaktujte nás zde